Architektura, album ukazujący style architektoniczne, jako materiał ilustracyjny zostały wykorzystane dawne grafiki, wyd. L Aventurine 2003, tekst w języku angielski, francuskim, niemieckim i rosyjskim, 288 stron, oprawa miękka, kartonowa, format ...
Mariusz Cieśla, Broń Renesansowa na Ślasku, wyd. WAW 2008, 280 stron, oprawa twarda, lakierowana, format 17 x 24 cm, ilustracje czarno-białe. Praca doktorska Mariusza Cieśli, obroniona na Uniwersytecie Wrocławskim. Wypełnia istotną lukę w ...
Chiaroscuro, drzeworyty światłocieniowe XVI, XVII i XVIII wieku w zbiorach polskich, wyd. Łódź 1981, 56 stron + 20 ilustracji czarno-białych, oprawa miękka, kartonowa, format 16,5 x 23,5 cm, stan bardzo dobry.
Katalog zbiorów MN w Poznaniu 1999, 356 stron, liczne ilustracje czarno-białe oraz 32 tablice barwne, oprawa miękka, kartonowa, format 20 x 26 cm, stan bardzo dobry.
Czajniczki do herbaty, barwny katalog w języku angielskim, wycena w dolarach amerykańskich, wyd.KP Books 2005, 283 strony, ilustracje barwne, oprawa miękka, kartonowa, lakierowana, format 15 x 23 cm, książka nowa.
Wyd. DiG Warszawa 2004, 380 stron, ilustracje czarno-białe, oprawa twarda, lakierowana, format 17 x 24,5 cm, książ nowa. Książka przedstawia i omawia snycerskie elementy epitafiów, drewno w wystrojach budynków świeckich, pierwowzory graficzne ...
Zdz. Sawicki, A. Wielechowski, Dokumenty i odznaki Wojska Polskiego 1918 - 1945 Legitymacje i dyplomy, wyd. Pantera Books 2009, 472 strony, liczne ilustracje barwne, oprawa twarda, format 17 x 24 cm. Niniejsze opracowanie jest kontynuacją I tomu ...
Wyd. Bellona Rytm 2011, 247 stron, rysunki w tekście oraz tablice barwne, oprawa twarda, format 17,5 x 24,5 cm, książka nowa. Książka jest próbą ukazania historii szabli polskiej i szabel obcych na polskim rynku, występujących na przestrzeni ...
Dźwięki z przeszłości, archeologiczne instrumenty muzyczne na przestrzeni wieków, wyd. MN Poznań 2000, wydawnictwo towarzyszące wystawie, 72 strony, liczne ilustracje, oprawa miękka, kartonowa, format 22 x 24 cm, stan bardzo dobry.
E.Duda, Filary judaizmu. Biblia hebrajska, Talmud, literatura rabiniczna, wyd. Kraków 2009, 88 stron, oprawa miękka, kartonowa, format 19 x 22 cm, ilustracje barwne, katalog wystawy, 49 opisanych i zilustrowanych eksponatów.
Jan Sekwarda, Górnoślaskie medale i plakiety, katalog wystawy Muzeum Sztuki Medalierskiej wyd. Wrocław 1994, tekst w języku poskim i niemieckim, liczne ilustracej czarno-białę, oprawa miękka, kartonowa, lakierowana, format 19,5 x 28 cm.
J.T.Nowak, Wieża Wolności 1918. W 90. rocznicę wyzwolenia Krakowa, wyd. Kraków 2008, 248 stron, oprawa miękka, kartonowa, format 17 x 24 cm, ilustracje czarno-białe oraz barwne. Książka opisująca przebieg wyzwalania Krakowa w 1918 roku, ...
Julian Auleytner, Filatelistyczne Klejnoty w Koronie II Rzeczpospolitej 1918-1920, wyd. Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP Warszawa 2009, nakład 500 egzemplarzy numerowanych, wydanie I, 168 stron, papier półkredowy, 100 opisanych oraz ...
J. Wąsiewski, Ocalone od zapomnienia, Święto Morza 1932-2002, publikacja złożona z trzech części - katalogu wystawy Ocalone od zapomnienia, przewodnika - katalogu orzełków polskiej ...
MEDALE MONETY ODZNAKI Uniwersyteckie, katalog kolekcji prof. W.Broniewicza, wyd. Łóź 2002, 125 stron, 163 opisane oraz zilustrowane eksponaty, oprawa miękka, kartonowa, format 21 x 29,5 cm, stan idealny.
Medale polonica i silesiaca XVI i XVII wieku, katalog, wyd. Wrocław 1999, 177 stron, liczne ilustracje czarno-białe, oprawa miękka, kartonowa, lakierowana, format 17 x 24 cm, stan bardzo dobry.
Medale silesiaca XIX wieku, katalog, wyd. Wrocław 2001, 170 stron, liczne ilustracje czarno-białe, oprawa miękka, kartonowa, lakierowana, format 17 x 24 cm, stan bardzo dobry.
Medale silesiaca XVIII wieku, katalog, wyd. Wrocław 2000, 127 stron, liczne ilustracje czarno-białe, oprawa miękka, kartonowa, lakierowana, format 17 x 24 cm, stan bardzo dobry.